Jakie butelki antykolkowe dla niemowląt są najlepsze?

Data wpisu: 27 Styczeń, 2010 autor wpisu: admin

Butelka antykolkowa firmy Avent

Butelka antykolkowa firmy Avent

Producentów butelek antykolkowych dla niemowląt jest na rynku polskim kilku. Z tych liczących się należy wymienić z pewnością Avent, Dr. Drown, Chicco, Canpol i BabyOno. Na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Nie ma też w miarę jasnych i jednoznacznych badań tworzących tego typu ranking jak np. wśród producentów opon gdzie bada się przyczepność danej opony i drogę hamowania samochodu.

Reklama:

SklepikDzieciecy.pl – Butelki Dr.Brown - sprawdź cenę!

Na forach internetowych mamy wymieniają się opiniami o ich doświadczeniach w stosowaniu tej czy innej butelki. I niestety może być tak, że jeżeli 20 mam powie, że butelka X jest najlepsza i Ty ją kupisz – w przypadku twojego maleństwa sprawdzać się będzie jedynie butelka Y. Czemu tak się dzieje? Każdy z wymienionych powyżej producentów wymyślił i zastosował (często, opatentowywując wymyślony przez siebie) sposób zapobiegania powstawania kolki u noworodków i niemowlaków. Nie ma jednak jednego sprawdzonego sposobu, który gwarantowałby właśnie ten efekt.


Często skuteczność danej metody zależy od kąta nachylenia butelki podczas podawanie dziecku pokarmu w płynie lub sposobu chwytania ustami smocza czy też połykania. Znamy przypadki mam, które przy trójce dzieci za każdym razem stosowały inne rodzaje i typy butelek – bo poprzednie doświadczenia nie sprawdziły się w przypadku młodszego niemowlaka i trzeba było znowu przetestować kilka butelek aby trafić na tę która dziecku przypadła do gustu i zapobiega kolkom. Jednakże trzeba pamiętać, że, słowo butelka antykolkowa nie oznacza całkowitej eliminacji ryzyka powstawania kolki i trzeba się czasami wspomagać herbatkami ziołowymi lub środkami na kolkę jak chociażby osławiony Sab Simplex.

Komentarzy: 4 do “Jakie butelki antykolkowe dla niemowląt są najlepsze?”

 1. Anonim Says:

  Mi kolezanka mowiłaże te butelki sa niedobre ponieważ leci z tych butelek

 2. admin Says:

  “Mi kolezanka mowiłaże te butelki sa niedobre ponieważ leci z tych butelek”

  Tak to prawda. Czasami przy zbyt mocnym lub za słabym dokręceniu te butelki lubią przeciekać w pozycji odwróconej. To ze względu na system odpowietrzenia znajdujący się pomiędzy butelką a nakrętką.

 3. lena Says:

  ja nigdy nie mialam problemu z butelkami aventa..choc przyznam ,ze nie nadaja sie one dla wczesniakow.

 4. GAPCIA Says:

  ja “testowałam” na dzieciach różne butelki, ale polecam zdecydowanie PACIFICBABY, mało jeszcze znane w Polsce. Butelki te sa z izolacją termiczną, trzymają ciepło do 9h! SUPER SPRAWA

Zostaw komentarz

stat4u